Açılmayan Bilgisayardan Nasıl Veri Kurtarılır?

Açılmayan Bilgisayardan Nasıl Veri Kurtarılır?

Bilgisayar kullanan herkesin en çok korktuğu durum, bilgisayarlarının günün birinde hiç açılmamasıdır. Aslında bu durum, göründüğü kadar korkutucu değildir.

Bilgisayara format atarak bilgisayarı tekrar çalıştırmak mümkündür. Ancak, format atıldığı takdirde bilgisayardaki verilerin bir daha asla elde edilmeyeceğini bilmek gerekir. Bu yüzden, format atmadan önce bilgisayardaki verilerin kurtarılması şarttır.

Bilgisayardan veri kurtarmak için birçok özel yazılım ve donanım kullanılmaktadır. Ancak, bu konuda dikkatli olmak gerekir. İnternette görülen her yöntemin bilgisayardan veri kurtarmak için uygulanması sonucu bilgisayara virüs bulaştırılabilir.

Bilgisayardan Veri Kurtarmanın biyoluvar mıdır?

Bilgisayarların her birinde verilerin bulunduğu yer HDD olarak bilinmektedir. HDD denilen sabit disklere müdahale edilmesi sonucunda bilgisayardaki verilerin kurtarılması mümkündür.
Bilgisayarın açılmama sebebi, sabit diskten kaynaklanmıyorsa olumlu bir durum söz konusudur. Ancak, sabit diskten kaynaklı bir arızada muhakkak veri kurtarma laboratuvarına gitmek gerekir.
Bilgisayar açıldığı zaman ekran geliyorsa fakat masaüstü gelmiyorsa bilgisayarı güvenli modda açmak mümkün olmaktadır. Bilgisayarlar çöktükleri zamanlarda güvenli modda çalıştırılarak normal işlem yapmaya müsait olurlar.
Bilgisayarı hiçbir şekilde açılmayanların HDD denilen bir harddisk okuyucu satın alması gerekir. Ardından, bilgisayardan sökülen harddiskin buna bağlanması, başka bir bilgisayara bu cihazın USB ile bağlanması gerçekleştirilmelidir. Bu sayede, bilgilerin harddiskten USB bellekten veri alır gibi bilgisayara indirilmesi gereklidir. Bilgisayardan veri kurtarmak için bilinen en kolay yöntem budur.

Ayrıca Kontrol Et

Web Sitelerinde DDOS Saldırıları Nasıl Önlenir

Web geliştiricilerinin korkulu rüyası olan DDOS, birçok web sitesindeki hizmeti aksatmakla kalmıyor, aynı zamanda üyelerin mağdur olmalarını sağlıyor. Bundan korunmanın birçok yolu var. Bu konuda sizlere DDOS ataklarına karşı korunmanız için birkaç yolu göstereceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir