Çocuklara Arapça Mı Türkçemi İsim Koymalıyız

Çocuğuma Arapçamı, Farsçamı  Yoksa Türkçemi İsim Vermeliyim ?

Değerli arkadaşlar Türkiye’de doğan çocuklara Arapça isim koyulması hakkında düşünceler merak edilmektedir. Bu konu hakkında sizde fikirlerinizi paylaşarak seviyeli bir tartışma ortamı oluşturabilirsiniz. Bir kesim Arapça isim koyulmasını savunurken bir kesim Türkçe isim koyulmasını doğru bulmaktadır.

İslam dini aslında çocuklara isimler konulurken, güzel anlamlara gelen isimlerin seçilmesini ister ve bunu öğütler. Peki bu sizce ne anlama geliyor güzel isim derken ne kast ediliyor. Türk insanlarının evlatlarına Türkçe isimler mi koymalıdır yoksa İslam dini adları mı vermelidir lütfen sizlerde bu tartışmaya katılınız.

Kültür olarak Türkiye’de isimler çok karışık durumdadır ve Arapça yani Arap kültürleri isimleri ile Türk kültürleri isimleri genel ağırlıktadır. Ayrıca Fars kültürünün de büyük bir izi var olmakla birlikte geniş bir isim çeşitliliği oluşmuştur. Sizce isimler nasıl verilmelidir ?

Türk Çocuklarına Arap İsmi Verilmesi Sorusuna Cevaplar Arıyoruz !

 

Eğer ki bir millet bir kelimeyi beğenmişse ve bu kelimeyi doğal bir zaman süreç içerisinde diline entegre etmiş ise o kelime artık o dile aittir düşüncesi bulunmaktadır.

Ayrıca Kontrol Et

Hiç kimse hiçbir zaman Allah’ı ​​görmedi. Ona olan inancı bize kim öğretti?

Bu, avukatın yargıca “Karını dövmeyi ne zaman bıraktın?” diye sorması gibi hileli bir sorudur ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla