Her otomobil sahibinin bilmesi gereken bilgiler

Her araba sahibi bunları bilmeli

Bir araba sahibiyseniz bu ayrı bir sorumluluğu da beraberinde getirir. Arabanızın vergisi, bakımı vs.

Bilmeniz gereken pratik bilgiler;

Farları temizle

Farlarınız biraz sönük ve kirli görünebilir. Neyse ki, bazı beyazlatıcı diş macunları ile kolayca temizlenirler. Farların üzerini diş macunu ile kaplayın. Bunu yapmak için parmak uçlarınızı kullanabilirsiniz. Yaklaşık 15 dakika bekletin. Eski bir diş fırçası alın ve farlara sürtün. Camdaki kirler nedeniyle diş macununun kahverengiye döndüğünü göreceksiniz. Farların her santimini ovaladıktan sonra, diş macununu nemli bir havluyla silin. Farlarınızın daha önce hiç olmadığı gibi parladığını göreceksiniz.

Temizleyici

Arabanızın döşemesini temizlemek için bir temizleyici yapacağız. Bir sprey şişesi ve bir huni alın. 120 mililitre sirke, 240 mililitre sade soda ve 60 mililitre limon suyunu birleştirin. Şişeyi sallayın ve temizlemek istediğiniz yüzeye püskürtün. Kumaş döşemede mükemmel  işe yarar ve arabanızın harika kokmasını sağlar. Temizlemek istediğiniz yüzeye püskürtün ve sert kıllı bir fırça ile temizleyin. Fırça ile temizledikten sonra tüm kir ve kiri temizlemek için nemli bir havlu kullanın. Bu yöntem kumaş döşemede ve paspaslarda harika olur.

Çizikleri kaldırmak

Bu yöntem yalnızca kirden oluşan yüzeysel çizikler için işe yarar, çünkü daha derin çizikleri düzeltmek için bir profesyonelle iletişime geçmeniz gerekir. Yüzeysel çizikleri temizlemek için, mikrofiber bir bez üzerine asetonsuz küçük bir oje sökücü dökün ve çizikleri ovun.

Arabanı topla

Arabanızda her türlü malzemeyi taşıyoruz. Kabloları, buz kazıyıcılarını, su şişelerini, spor ayakkabılarını ve bunlar gibi bir çok şey. Gereksizleri çıkartıp gerekli olanları bir kutuya düzenlice yerleştirebilirsiniz. Bu sayede araçla seyahat ederken karışıklık olmaz ve bagajınızda yer kazanırsınız.

Sıvı yağ

Arabanızdaki yağın bir kısmı arabanıza veya garaj zemine mi sızdı? Telaşa gerek yok! Bir şişe veya bir kutu kola alın ve leke üzerine bir miktar dökün, yaklaşık 15 dakika bekleyin ve yağı yerden temizlemek için sert kıllı bir fırça kullanın. Daha sonra zemini suyla yıkayın.

 

Ayrıca Kontrol Et

Windows 10_da Nasıl Yer Açılır

Windows 10, 2015 yılından beri gelişmekte olan ve her yıl aldığı büyük güncellemeler ile yeni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla