İslam’da isim koyma şartları

Müslümanlar İçin İslam’da isim koyma şartları

Vereceğiniz isimler kuranda geçmemesine Evet, tamamen izin verilir, ancak isim başka bir dinin mitolojisiyle ilgili olmamalıdır.

Arap olmayan Müslümanların hepsinin Arap isimleri yoktur. Türkiye’de yaşıyorum. Eşimin adı Ebru (“ebru”, “kaş” veya “bulut” anlamına gelen Farsça bir isim), en büyük kızımın adı Ela (Farsça kökenli ve “renkli” veya “ela gözlü” anlamına geliyor) ve en küçük kızım Esin (“hafif rüzgar” veya “ilham” anlamına gelen saf Türkçe).

Birçok Türk’ün saf Türkçe veya Farsça isimleri vardır. Evet, Hüseyin, Mustafa veya Muhammet gibi Arapça isimler nadir değildir ancak Su (su), Özgür (özgür), Kaya (kaya), Çiçek (çiçek), Yaz (Yaz) veya Ozan (şair, ozan) gibi saf Türkçe isimlerdir. Peri (peri), Can (ruh), Cenk (savaş), Jale (çiy) ve diğerleri gibi Farsça isimler çok yaygın.

Benzer karışımlar diğer Müslüman ülkelerde de yaygındır ve aslında Müslüman ülkelerde Arapça olmayan isimlere çok sık rastlanmaktadır.

Ayrıca Kontrol Et

Çocuğa dini isim koymak şart mi

Çocuğa Arap olmayan bir isim koymak kesinlikle haram değildir. Pakistan’da (Spingul) beyaz çiçek anlamına gelmektedir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir