Kuran’dan isim koymak şart mı ?

Türkiye ve İran gibi Arap olmayan birçok Müslüman ülkede kurandan olmayan isimlere izin veriliyor ve Arapça olmayan isimleri olan tonlarca insan vardır. Kuranda olmayan isimler koyulabiliyor insanlar ve bu yüz yıllardır vardır.

Türkiye Kültürü Ve Coğrafyasında Kuran’dan isim koymak şart mi?

Kendimi Müslüman olarak görüyorum ama kesinlikle Arap değilim. Benim adım Mahirdadi, Farsça bir isimdir, kelimenin tam anlamıyla “Sevginin Hediyesi”, “Adalet Güneşi” veya “Güneşin Hediyesi” anlamına geliyor. Birçok İranlı çocukları için Farsça isimler seçiyor. Ne de olsa İran kültürü ve tarihi toplumumuzda hala büyük bir rol oynuyor. Farsça bir isim seçmek, eski İran’la ve kimliğimizle gurur duymak demektir.

Gördüğünüz üzere bir İran vatandaşı bu yorumları yazmış sizde bu tartışmaya ortak olabilir ve yorumlarınızı yazabilirsiniz. Bu sayede ülkemizde bu konuda araştırma yapan herkesin kafasında yer alan sorulara ve kafası karışık olan insanları aydınlatmak için fayda sağlamış olursunuz.

.

Ayrıca Kontrol Et

İslam’da isim koyma şartları

Müslümanlar İçin İslam’da isim koyma şartları Vereceğiniz isimler kuranda geçmemesine Evet, tamamen izin verilir, ancak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir