Limon çok farklı işler için kullanılabilir!

İşte Limonla Yapılabilecekler

1. Mikro dalgayı temizleme

Kirli ve yağlı mikrodalga fırını temizlemek için limon kullanın. Bir kaseyi suyla doldurun ve bir limonun suyunu ve kabuğunu ekleyin. Bunu dört dakika ısıtın ve daha sonra  mikro dalgayı temizlemek  ılık limon suyunu kullanın.

2. Tırnak beyazlatma

Kadınlar için yaygın bir problem: çok fazla oje nedeniyle tırnakların renginin değişmesi. Hoş bir görüntü olmaz! Neyse ki, tırnaklarınızı normal renklerine geri döndürmek için basit (tabii ki ojeyi çıkardıktan sonra). Bir limon dilimleyin ve tırnaklarınızı ovmak için bunu kullanın. Daha sonra tırnaklarınız daha güzel bir görünüm kazanacak!

3. Böcekleri kovmak

Sivrisinek ve karıncalar gibi birçok böcek limonları sevmez. Bir limon suyunu bir miktar su ile karıştırın, bir sprey şişesine dökün ve karışımı evinizin etrafındaki birkaç noktaya püskürtün. Hoşçakalın, böcekler!

4. Limon detoksu

Her sabah bir bardak ılık su içmenin sağlığa faydaları hakkında çok şey yazıldı. Kabızlığa karşı korunmaya yardımcı olduğu, ağız kokusu önleme, karaciğerinizi detoks etme ve cildinizin parlama yapması söylenir. Bu kesinlikle denemeye değer gibi geliyor! Ayrıca, çok lezzetli!

5. Doğrama tahtasının temizlenmesi

Et ve sebzeleri kesmek için sık sık doğrama tahtası kullanıyoruz. Ne yazık ki, tahtayı temizledikten sonra bile bazı kötü kokular geride kalabilir. Bir limonla bu ortadan kaldırılabilir. Doğrama tahtası üzerine yarım limon sürün ve oradaki bakterileri öldürün ve kokulardan kurtulun.

7. Kötü kokulardan kurtulun

Yemek yaptın, ama ellerin soğan ve sarımsak kokuyor. Limon size yardımcı olabilir! Ellerinize limon suyunu ovun ve pis kokular yok olacak. Elinizde küçük yara olmadığından emin olun, çünkü eliniz yanar.

Ayrıca Kontrol Et

Temizlik için İpuçları

Temizlik İpuçları Telefonunu dezenfekte et. Telefonunuz klozetten daha fazla mikrop barındırabilir. Telefonunuzu alkollü mendil ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla