Ruhsatta yük nakli hususi ne demek

Kendi aracımın ruhsatında (y3) kullanım amacı yük nakli – hususi yazmaktadır ve bununla alakalı bildiklerimizi sizlerle paylaşmak istiyorum eğer soru sormak isterseniz alt kısımda yer alan yorum kısmından düşüncelerinizi ve merak ettiklerinizi paylaşabilirsiniz. Elimden geldiğince sizlere yardımcı olmak isterim lütfen bunu göz önünde bulunurununuz.

Ruhsatta kullanım amacı yolcu nakli hususi ne demek ?

Trafik polisine bizzat kendim sordum aracım ile bana ait olan eşyaları taşıyabilir miyim diye ve ruhsatımı gösterdim kontrol ettikten sonra kendi adına olan her şeyi koltuklara koymamak şartıyla taşıyabilirsin diye bir cevap aldım. Başkalarına ait malları kesinlikle taşıyamazsınız cezası var arkadaşlar.

Ben E-Ticaret işi yapmaktayım toptancılardan mal alırken fatura ve taşıma irsaliyesi alıyorum ve malı arabamın arka kısmına koltukları katlayarak yerleştiriyorum. Burada dikkat edilmesi gereken husus ise fatura ve irsaliye sizin adınıza olmalı bu sayede polis çevirmede kontrol ettiğinde ruhsatta yazan isim ile faturalarda yazan isimlerden yola çıkarak malların size ait olduğunu anlayıp ceza kesmeyecektir.

Son olarak benim aracımın modeli Dacia Dokker Lpg Benzin 1.6 ECO-G 110 bg koltuklu modelidir.Dediğim gibi sorularınızı yöneltirseniz elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım esen kalın.

Dacia Dokker Lpg

Ayrıca Kontrol Et

Aracın Aküsü Biterse Ne Yapılmalı

Aracım çalışır mı? Aslında biyoluvar; Çeşitli eşitli sebeplerden dolayı aracınızın aküsü bitebilir. Mağdur olabilirsiniz.. Yaygın olarak …

Bir yorum

  1. halit

    merhaba aracım doblo ruhsatta yük nakli hususi yazıyor. şahıs şirketim var kendi adıma. aracımla kaza yaptım aracım ticari araç sayılıyor mu ruhsattaki ibareden dolayı. Araç için kazanç kaybı başvurusunda bulunacağım?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla