Telefonum Wifi’ye Bağlanmıyor, Çözümü Nedir?

Telefonum Wifi’ye Bağlanmıyor Ne yapabilirim, Biyoluvar mı?

İnternete bağlanmadan akıllı telefon kullanmanın anlamı yoktur. Akıllı telefon içerisinde yer alan tüm uygulamalar, internete bağlı olarak çalışmaktadır. iPhone, LG ve Samsung gibi telefonlarda Wifi bağlantı sorunu yaşanması, akıllı telefon sahiplerini sıkıntıya düşürmektedir.

Telefonun wifi ağına bağlanmakta zorluk çektiği ve sinyal kalitesinin düşük olduğu durumlarda ilk olarak telefonu başka yerlerdeki wifi ağında denemek gerekmektedir. Bu işlem sayesinde bağlantı sorununun akıllı telefondan mı yoksa evdeki cihazdan mı kaynaklandığını anlamak mümkün hale gelir. Wifi bağlantı sorunu, evdeki modemden kaynaklanıyorsa modemin resetlenip tekrar çalıştırılması şarttır. Sorunun yine çözülmediği durumlarda teknik servisle bağlantıya geçmek veya servis sağlayıcısından bilgi almak şarttır.

Sorunun akıllı telefondan kaynaklandığı durumlarda ise telefonu tekrar başlatmak mantıklı olabilir. Buna rağmen, wifi bağlantı sorunu çözülmediyse telefonu fabrika ayarlarına döndürmek gerekebilir.

Wifi Bağlantı Sorununun Çözüm Aşamaları;

Wifi bağlantı sorununu çözmek isteyenler telefonun sürekli olarak bağlı olduğu wifi ağını tespit ederek üstüne basılı tutmalıdırlar. Ardından, seçeneği unut tercihini onaylayıp bağlantı bilgisini silmelidirler. Bir başka deyişle, tekrar bağlantı yapmaya çalışmak gerekir.

iPhone wifi bağlantı sorunu yaşayanların parola doğru değil hatası aldıkları takdirde parolayı sıfırlayarak tekrar giriş yapmayı denemeleri gerekir.

Buna rağmen, parola hatası almaya devam edenlerin servis sağlayıcılarından şifre yenileme işlemi talebinde bulunması şarttır. iOS işletim sisteminde ise wifi bağlantı sorununu çözmek için ayarlar sıfırlandırılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla